Нові правила бронювання для агробізнесу

Спеціально для Latifundist.com

Міністерством Агрополітики України були розроблені та опубліковані додаткові критерії для бронювання працівників сільськогосподарських підприємств. Дані критерії викладені у відповідному наказі від 21 лютого 2023 № 223.Одразу звернемо увагу на те, що в перелік бізнесів, на які розповсюджуються відповідні критерій, увійшли не виключно аграрні, але й складське господарство, торгівля агропродукцією, ЗЗР, насінням, технікою, добривами, а також їх вироблення, виробництво харчових продуктів та напоїв, рибне господарство.

Отже, які ж критерії затверджені міністерством:

1. Обробка земель від 1000 га або кількість працівників не менше 50 осіб.
2. Основний вид діяльності компанії станом на 01 січня 2022 р. – один із перелічених вище.

Таким чином, якщо компанія підпадає під обидва із цих переліків, то вона автоматично підпадає під один із критеріїв для визнання підприємства критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 р. № 76.

Згідно із даною постановою важливою для економіки є компанія, яка підпадає під будь-які з 3 критеріїв. Таким чином підпадаючи під критерії Мінагрополітики необхідно підпадати ще під будь-які 2 критерії за постановою.

Найбільш досяжними для невеликого бізнесу є наступні 2:

1. відсутність заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування
2. розмір середньої заробітної плати застрахованих осіб-працівників на підприємстві за останній календарний квартал становить не менше розміру середньої заробітної плати у регіоні за IV квартал 2021 р.

Отже бізнес, який відповідає обом критеріям, встановленим мінагрополітики і ще двом критеріям, встановленим Кабінету міністрів, може бути визнаний важливим для функціонування економіки і відповідно претендувати на бронювання 50% військовозобов’язаних працівників і додатково директора та його заступників.

В такому випадку підприємство звертається із відповідним зверненням саме до Мінагрополітики. Також радимо, аби не втрачати час, подавати одразу обидва звернення: про визнання важливим для економіки та про бронювання, що може значно скоротити час бронювання.

У випадку потреби наші спеціалісти допоможуть Вам із підготовкою та поданням необхідних документів.