Аналіз останніх податкових змін

Сьогодні ми підготували для вас найдетальніший аналіз останніх податкових змін:

📌 На період з 1 березня 2022 року по 31 грудня року, наступного за роком, у якому припинено або скасовано воєнний, надзвичайний стан, не нараховується та не сплачується плата за землю.

📌 Тимчасово, за 2022 та 2023 податкові (звітні) роки, не нараховується та не сплачується загальне мінімальне податкове зобов’язання за земельні ділянки.

📌 Тимчасово, за 2022 податковий (звітний) рік, не нараховується та не сплачується екологічний податок.

📌 Тимчасово, з 1 березня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану в Україні та протягом дванадцяти місяців після припинення або скасування воєнного стану, ФОП, особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність та члени фермерського господарства мають право не нараховувати, не обчислювати та не сплачувати єдиний внесок за себе, включаючи виплату дивідендів фермерським господарством.

📌 Зупинення перебігу строків визначених Податковий кодексом України, іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на Державну податкову службу.

📌 Не нарахування пені або списання нарахованої пені за вчинення діяння (дії або бездіяльності) платником податків внаслідок введення воєнного, надзвичайного стану.

📌 Встановлення мораторію на проведення документальних перевірок правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану та протягом трьох місяців після припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану.

📌 На період правового режиму воєнного, надзвичайного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування, до платників єдиного внеску не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню.

📌 Звільнення від оподаткування ПДФО виплат на користь учасників бойових дій; на користь працівників підприємств, установ, організацій, сил цивільного захисту, які залучаються (залучалися) та беруть (брали) безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації; фізичним особам які постраждали від агресії російської федерації.

📌 Припинення здійснення процесу бюджетного відшкодування податку на додатну вартість. Звільнення від відповідальності Державної податкової служби за прострочення строків бюджетного відшкодування податку на додану вартість.

📌 Звільнення від оподаткування ПДВ товарів, які були знищені під час бойових дій на території України.

📌 Дозволено формування податкового кредиту з ПДВ без реєстрації податкових накладних на підставі первинних (розрахункових) документів складених, відповідно до Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”.

📌 Запровадження для фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб з оборотом до 10 млрд. грн. спеціальної моделі спрощеної системи оподаткування за ставкою 2% від обороту, без сплати податку на прибуток, ПДВ та інших платежів. Відповідну заяву необхідно подати до 31.03.2022 р.

📌 Зупинення перебігу строків, визначених для надсилання повідомлення про відкриття або закриття рахунка платника податків – юридичної особи.

📌 Забезпечення роботи електронних сервісів Державної податкової служби України у робочі дні з 08 години до 18 години.

📌 Припинення перебігу строків взяття на облік платників податків.

📌 Звільнення майна з під податкової застави за рішенням керівника військово-цивільної адміністрації про вилучення майна.

📌 Зупинення дії мораторію на проведення документальних та фактичних перевірок на період дії карантину.

📌 Звільнення від будь-якої відповідальності позичальника за прострочення виконання грошового зобов’язання за договором кредитування (позики).

📌 Зупинення прав іпотекодержателів здійснювати будь-які дії на набуття права власності на предмет іпотеки, реалізації права іпотекодержателя на продаж предмета іпотеки, виселення мешканців із житлових будинків та приміщень, переданих в іпотеку, щодо яких є судове рішення про звернення стягнення на такі об’єкти, реалізації предмета іпотеки на електронних торгах.

📌 Звільнення від оподаткування митом товарів оборонного призначення на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану або обставин непереборної сили.

📌 Автоматичне продовження дій ліцензій на виробництва, зберігання та обігу підакцизних товарів на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану або обставин непереборної сили.

📌 На період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану або обставин непереборної сили відсутність відповідальності за порушення правил використання РРО.

📌 Роботодавці – платники єдиного податку, які обрали спрощену систему оподаткування – фізичні особи – підприємці, які належать до другої та третьої груп платників єдиного податку, а також юридичні особи, які належать до третьої групи платників єдиного податку, мають право за власним рішенням не сплачувати єдиний внесок за найманих працівників, призваних під час мобілізації на військову службу до Збройних Сил України.

📌 Звільнення банків від процедури встановлення джерел походження коштів при їх внесенні клієнтом – фізичною особою у готівковій формі на його поточний рахунок у розмірі, який відповідає пороговій фінансовій операції При цьому, банкам забороняється здійснювати видаткові операції за рахунками клієнтів – фізичних осіб з зазначеними вище коштами, крім випадків переказу таких коштів на спеціальні рахунки, відкриті Національним банком України для підтримки Збройних Сил України та/або для гуманітарної допомоги українцям, постраждалим від дій держави-агресора російської федерації.

📌 Надання права банкам заморожувати підозрілі активи внесені фізичною особою готівковими коштами (пов’язаними з тероризмом та його фінансуванням, розповсюдженням зброї масового знищення та його фінансуванням) до надання СБУ інформації про те, що такі активи не пов’язані з тероризмом та його фінансуванням.

📌 Звільнення Державної податкової служби від відповідальності у випадках, заподіяння шкоди бездіяльністю контролюючих органів, їх посадових (службових) осіб, зумовлена дією правового режиму воєнного, надзвичайного стану.

📌 Звільнення від оподаткування операцій із ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту гуманітарної допомоги та товарів для їх використання у виробництві товарів оборонного призначення.

📌 Звільнення від будь-якого оподаткування операцій з товарами, які вилучені або добровільно передані на користь Збройних сил України в якості гуманітарної допомоги.

📌 Збільшення розміру податкової пільги до 16 % на благодійні внески неприбутковим організаціям.

📌 Зменшення ПДВ до 7% та звільнення від сплати акцизного податку на пальне.